"Duel for the Crown": A lóverseny története a legnagyobb versenyen

Videó: "Duel for the Crown": A lóverseny története a legnagyobb versenyen

Videó:
Videó: 😲 Desert Crown is beaten on his return as Hukum wins thrilling Brigadier Gerard battle! - YouTube 2024, Lehet
Anonim
Simon & Schuster jóvoltából

Május első szombatjaként a versenyzők felkészülnek a Kentucky Derby-re, előrevetítve egy új Triple Crown bajnok lehetséges megjelenését. De ez a megfoghatatlan nyeremény több mint 35 éve nem igényelt.

Az új könyvükben: "Duel for the Crown: Megerősített, Alydar és Racing legnagyobb versenye" Linda Carroll és David Rosner 1978-ra tekintek vissza, amikor az Affirmed lett az utolsó ló, aki megnyerte a Triple Crown-t, és nyomon követi a figyelemre méltó és történelmi versenyt a két oszlop. Alydar a Kentucky-i emeletes Calumet Farm jól tenyésztett csillaga volt; Ezzel szemben megerősítette, hogy egy Floridában egy stabil stabil termék volt. Amikor a lovak találkoztak a pályán, több volt, mint a vérvonalak és tehetségek versenye: régi pénz volt az új, szelíd hagyományokkal szemben a modern ambícióval szemben.

A versengés mögötti történet

Carroll és Rosner szerint a 70-es években a nagy lovak és a Triple Crown bajnokok lóversenypályát húztak le: 1973-ban a titkárság megragadta a címet, majd 1977-ben Seattle Slew-t, majd 1978-ban megerősítette. még mindig az egyik legnagyobb versenyző történetének tekinthető.

Az 1978-as tavaszi klasszikus versenyek során az Affirmedet az Alydar törzskönyve, Bluegrass kapcsolatai és lenyűgöző tehetsége miatt alábecsülték. De a verseny után a verseny után, megerősítette, hogy igazi bajnok. Carroll és Rosner hangsúlyozzák Affirmed szinte teljes megtagadását, hogy bárki más ló kapjon orrát előtte, különösen Alydar, és mindkét lovat életre kelti az oldalon a kolták versenyképességének leírása révén. Alydar támogatói gyakran azt mondták, hogy ha nem az Affirmed-nek, akkor a ló lenne az adott év Triple Crown győztese. De ugyanolyan valószínű, hogy egy jól illeszkedő rivális nélkül sem a colt lett volna a nagy versenyző, amit ő volt. Carroll és Rosner ennek a történetnek a megismétlése megerősíti az Affirmed bajnok státuszát, és mélyen tisztel a ragyogó riválisa iránt.

"Duel for the Crown" nem csak a lovakra összpontosít; a szerzők kövessék az összes olyan történetet, amely az Alydar és az Affirmed közötti rivalizmussal zárult. Ezek közül a legérdekesebbek közé tartoznak azok a zsokék, akik lovagolták a lovakat. A tizenéves jelenség Steve Cauthen, a 18 éves, aki a Triple Crown győzelmeire támaszkodott, felemelkedése a történet lényeges eleme, és a szerzők elkötelezett részletekben mondják el.

Carroll és Rosner története végül egy nosztalgikus visszanézés egy olyan versenyiparra, amely már nem létezik. Az amerikai verseny lényeges jellege drámai módon megváltozott a három és fél évtizedben, mivel a két híres cölöp a Belmontban húzódott le. A versenyzés középpontjában egyre inkább a célvonalról az alsó sorba került; A versenyzés már nem tekinthető játéknak és szenvedélynek, hanem csak egy vállalkozásnak. Ma a lovakat nem tartják fenn tartósságra a pályán, hanem szemet hagyva a nagy beruházások visszaszerzésére az évszakos értékesítési körben.

És ezért lehet, hogy 1978 óta nem volt Triple Crown győztes, és miért nem láthatunk egyet ebben az évben. De a "Duel for the Crown" emlékezteti a die-hard versenyzőket, hogy miért szeretik a sportot, és miért reménykednek minden tavasszal, hogy ismét bizonyítják majd a fenséges bajnokok, mint például az Affirmed és az Alydar.

"Duel for the Crown: megerősített, Alydar és Racing legnagyobb versenye", Linda Carroll és David Rosner, $ 26 az Amazon.com-on